دولت در کنار مردم بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد؟

حل مشکلات محیط زیست از طرف دولت با همکاری مردم ایران زمین.

معصومه ابتکار که همزمان با سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به مشهد سفر کرده است روز سه شنبه در مراسمی به همین مناسبت به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: دولت اجازه نمی دهد فرصتهایی که طی سال گذشته بدست آمده از دست برود لذا با قدرت تمام در این مسیر حرکت می کند.

وی تاکید کرد: همدلی و همزبانی به این معنا نیست که نقد وجود نداشته باشد بلکه معنای اصلی این است که تخریب و تهمت ریشه کن شود، دکتر روحانی اخیرا اعلام کرد عده ای در کشور به صورت جدی در حال برنامه ریزی هستند که دولت را ناکارآمد جلوه دهند لذا در این شرایط وظیفه اصلی ما است که از دولت حمایت کنیم.

ابتکار در ادامه اظهارداشت: فرهنگ مردم در حوزه محیط زیست مورد قبول نیست چون عده ای حاضر هستند برای خوردن یک کباب قسمتی از جنگل را به آتش بکشند، بر این اساس وظیفه سازمان محیط زیست ترویج فرهنگ صحیح استفاده مردم از منابع طبیعی و محیط سالم است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی بی نظیر برای تمام بشریت است افزود: نقش آن حضرت در تاریخ تشیع و دوره حساس بعد از وفات پیامبر گرامی اسلام غیرقابل کتمان است.

وی با اشاره به اینکه خطبه فدکیه یکی از مهمترین موضوعاتی است که ایشان به آن اشاره کرد اند گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) در مسیر دفاع از حق ذره ای کوتاه نمی آید و به صورت آشکارا مطالب خود را در دفاع از ولایت و تبیین مسیر اسلام راستین بیان می کند.

معاون رییس جمهور افزود: جملات حضرت فاطمه زهرا(س) در خطبه فدکیه بسیار کوتاه، قاطع و شفاف است و بهره گیری ایشان از قرآن کریم در این سخنان به شکل بسیار بی بدیلی رخ داده است.

وی گفت: حضرت در خطبه فدکیه به موضوع تعقل و عدم بازگشت به گذشته اشاره و امت اسلام را یک امت واحد خطاب می کند.

ابتکار به سختکوشی حضرت زهرا(س) در مسیر حق اشاره و بیان کرد: دختر پیامبر گرامی اسلام کلمه لا اله الا الله را عامل اصلی رشد فکر و اندیشه خطاب و بزگترین آفت را دوری از تعقل عنوان می کند.

تمام تلاش دولت ایجاد فضایی آرام در کشور است

معاون رییس جمهور گفت: تمام تلاش دولت بر این است که فضایی آرام در کشور و علی الخصوص دانشگاهها حاکم شود اما متاسفانه عده ای در تلاش هستند تا فضا را ناآرام جلوه دهند.

معصومه ابتکار که در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران پاسخ به سوالی با تقبیح حادثه شیراز گفت : قطعا نمی توان افرادی را که در حادثه شیراز شریک بودند و به نماینده مجلس حمله ور شدند حزب اللهی نامید زیرا حزب اللهی کسی است که قانون اساسی را می پذیرد و بر اساس آن حرکت می کند نه اینکه در بدترین شکل ممکن به نماینده مجلس حمله ور شود.

وی با ابراز تاسف از اتفاقات رخ داده برای علی مطهری در شیراز و تاکید ویژه دولت تدبیر و امید بر پذیرش انتقاد سازنده بیان کرد: باید بین تخریب و نقد تفاوت قائل شویم، عده ای تمام تلاششان بر این است که اجازه ندهند سخن حق شنیده شود ولی در این میان دولت تمام تلاش خود را انجام می دهد که صدا همگان علی الخصوص در محیطهای علمی شنیده شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: باید فضای نقد و انتقاد برای همه گروههای سیاسی در کشور ایجاد شود، دانشجویان و مردم حزب اللهی هیچگاه عقاید خود را با خشونت عنوان نمی کنند.

وی افزود: نقد و اعتراض باید در چارچوب قانون برای جلوگیری از هرج و مرج صورت گیرد لذا اینکه هرکسی با سلیقه شخصی بخواهد به مخالفت بپردازد مورد قبول دولت نیست و این امر مورد قبول دولت و هیچکدام از قوای سه گانه کشور نیز نمی باشد.

ابتکار در بخش دیگری از گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به نزدیکی ‘روز طبیعت’ اظهارداشت: سازمان محیط زیست برنامه ویژه ای را برای حراست از محیط زیست در روز ۱۳ فروردین ماه در نظر گرفته و امیدواریم مردم نیز در این روز همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: تدابیر ویژ ه آموزشی، اطلاع رسانی و فرهنگی انجام شده و بیشتر فعالیت سازمان محیط زیست امسال متمرکز بر مناطقی است که حجم گرشگر بالا داشته اند لذا در این مناطق مسائل فرهنگی و تذکرات لازم برای آسیب نزدن به محیط زیست داده شده است.

رییس سازمان محیط زیست همچنین با اشاره اینکه هم اکنون بنزین یورو ۴ در مشهد عرضه می شود افزود: عرضه بنزین یورو ۴ در تمامی جایگاههای این شهر هنوز اتفاق نیفتاده اما این نوع بنزین که در کلانشهر های مشخص کشور در حال عرضه می باشد مورد قبول سازمان محیط زیست است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.