حضور رییس جمهور در جلسه شورای اداری استان گیلان؟

رییس جمهور: سپردن بنگاههای اقتصادی به بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: باید مردم و سازمان های مردم نهاد در همه عرصه هایی که به میدان آمده اند موفق شده اند و دولت حامی نهادهای مردمی برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه که روز پنجشنبه برگزار شد، وظیفه دولت را ایجاد فضای امن برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران دانست و گفت: سپردن کارها به دست مردم و زدودن مقررات اضافی از اهمیت زیادی در روند توسعه کشور برخوردار است.

رییس جمهوری افزود: فساد با شعار ، دستگیری و زندانی کردن از بین نمی رود بلکه باید راه فساد را بست . کاستن از مقررات و شفافیت در اطلاعات ، لازمه مبارزه با فساد است. همه اطلاعات باید شفاف و در اختیار همگان قرار گیرند و حرکت به سمت دولت الکترونیک در این راستا از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکتر روحانی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه و فناوری در فرایند توسعه کشور گفت: در اقتصاد کلان باید علائم درستی ارسال کرد تا محیط امن و آرام بماند و سرمایه گذار از ثبات در قوانین مطمئن باشد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه “باید سود تسهیلات بانکی متعادل شود”، گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی باید همزمان با کاهش نرخ تورم ، کاسته شود و متعادل گردد.

دکتر روحانی بیکاری را معضل بزرگ کشور دانست و افزود: باید در سال جدید با حرکت به سمت رونق اقتصادی ، برای رفع این معضل تلاش کنیم چرا که با رونق اقتصادی ، نشاط ، درآمد، رفاه و اشتغال می آید.

رییس جمهوری سپردن بنگاههای اقتصادی به بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: باید مردم و سازمان های مردم نهاد در همه عرصه هایی که به میدان آمده اند موفق شده اند و دولت حامی نهادهای مردمی برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

دکتر روحانی در ادامه اسلام را دین سلام ، همزیستی و صلح خواند و اظهارداشت: کار سیاست خارجی نشان دادن واقعیت ایران و ایرانیان به جهانیان است تا دنیا بیش از پیش واقعیت ها و فرهنگ غنی ملت ایران را درک کند.

پیش از سخنان رییس جمهوری نیز امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان گیلان ، استاندار ، شماری از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و دکتر نوبخت گزارش هایی را از وضعیت استان ارائه دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.