امضای یادداشت تفاهم همکاری ایران و فرانسه در زمینه محیط زیست و آب و هوا

همزمان با سفر رییس جمهور کشورمان به پاریس، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه ۲۰ سند و یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند که یادداشت تفاهم همکاری‌های زیست‌محیطی میان ایران و فرانسه یکی از آنها بود.

1981447

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه با امضای ۲۰ سند همکاری، راه را برای تلاشی نوین و عملیاتی در روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی در دوره پسابرجام گشودند.  در میان این اسناد که عملا افق و نقشه راه همکاری های همه جانبه و مشترک دو کشور را ترسیم می کند و عصر پنجشنبه به وقت محلی در کاخ الیزه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و “فرانسوا اولاند” روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فرانسه امضا شد، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه محیط زیست و آب و هوا نیز به امضاء رسید.

این یادداشت تفاهم که توسط معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست ایران و وزیر امور خارجه فرانسه امضا شد از ماهها قبل مورد بررسی و کارشناسی لازم قرار داشت تا به عنوان تفاهم نامه ای موثر و عملیاتی بتواند همکاری های مفید دو کشور را برای بهبود وضعیت محیط زیست در بر داشته باشد.

پس از مراسم امضای ۲۰ سند همکاری، روسای جمهور دو کشور در مصاحبه ای مطبوعاتی شرکت کردند.

رئیس جمهور کشورمان در سخنانی که پیرامون زمینه های همکاری با فرانسه ایراد کرد، توجه ویژه دولت یازدهم را به موضوع محیط زیست مورد تاکید قرار داده و گفت: مسئله محیط زیست برای ما بسیار اهمیت دارد؛ نقشی که فرانسه در این زمینه دارد آنچه در «کاپ بیست و یک» انجام گرفت و نقشی که ایران در کنار فرانسه در این مذاکرات داشت. ما همچنین مسئله محیط زیست را  به عنوان یک مسئله مهم برای همه انسان ها و برای همه کشور ها مد نظر قرار می دهیم و در این زمینه آماده و مایل هستیم با طرف فرانسوی همکاری بکنیم.

دکتر روحانی تاکید کرد:

ایران در مسیر دستیابی به اهداف این اجلاس در کنار فرانسه و دیگر کشورهای دنیا است و مشتاق و مایل به همکاری در این زمینه هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.