اخرین خبرها از کوشکی و دلبر در ۱۷ فروردین.

جدیدترین خبرها در مورد کوشکی و دلبر.

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ های اسیایی گفت: کوشک و دلبر در سلامت کامل هستند.

هومن جوکار در گفت‌و‌گو با خبرنگار محیط‌زیست خبرگزاری تسنیم در خصوص آخرین وضعیت “کوشک و دلبر” اظهار داشت: طرح تحقیقاتی و حفاظتی زیر نظر “شان مک کوئن” از متخصصان شاخص بین‌المللی در حوزه گربه‌سانان که از ایرلند راهی ایران شده در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه کوشک و دلبر در کمال سلامت به سر می‌برند، گفت: مراحل در خصوص آزمایشات برای جفت‌گیری این دو یوز صورت گرفته و اکنون ادامه دارد تا شاهد جفت‌گیری باشیم.

 

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با اشاره به اینکه دلبر و کوشکی دو یوزپلنگ آسیایی بعد از حدود ۳ سال مطالعه، ۱۳ دی به مرکز تحقیقاتی در تهران واقع در پارک پردیسان منتقل شدند، افزود: دلبر در استان سمنان پارک ملی توران و کوشک در استان خراسان شمالی در پناهگاه حیات وحش میاندشت در حالت اسارت به سر می‌بردند که برای انجام آزمایش‌های ژنتیکی و کنار هم قرار دادن این گونه ارزشمند حفاظت شده  به مرکز تحقیقاتی در تهران منتقل شدند.

 

جوکار با بیان این‌که هدف ما جفت‌گیری این دو یوزپلنگ نیست بلکه هدف اصلی نگهداری از این‌گونه با ارزش است، گفت: در سال گذشته، سفیر‌ان محیط زیست کشورهای دیگر و برخی اعضای دولت و آموزش و پرورش برای بازدید از این دو به پارک پردیسان آمدند که این امر نشان از اهمیت این ‌گونه است.

 

وی با اشاره به این‌که بازدید عمومی هنوز مطرح نشده است ولی بازدید خبرنگاران و عکاسان از کوشک و دلبر در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: مشاهده یوز‌پلنگ‌ها با توله‌ها نشان از وضعیت مناسب این گونه بود که باید در حفظ آن‌ها کوشید.

 

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی بیان کرد: سال گذشته نسبت به سال‌های قبل تلافات در خصوص گربه‌سانان کاهش یافته بود و تنها از بین‌رفتن دو یوز به دلیل تصادفات جاده‌ای را شاهد بودیم.

1 دیدگاه در “اخرین خبرها از کوشکی و دلبر در ۱۷ فروردین.

  1. جناب جوکار فصل جفت گیری تموم شد وشما موفق نشدید وحالا دارید می گید هدف ما مطالعه بوده برای مالعه تشریف ببرید به سمنان وخراسان در طبیعت کمکی هم باشه برای محیط زیست لفا جواب ازمایش بارداری یوز رو اعلام کنید مثبت یامنفی بودنش البته اگر بتونید یک سال هم صبر کنید تا زمستان بعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.