اجرای حکم شکارچیان متخلف در آرادان

شکارچیان متخلف در آرادان به جرم شکار قوچ وحشی به تحمل یک سال حبس و به جرم حمل فشنگ چهارپاره به جزای نقدی محکوم شدند

به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت های مجرمانه گروهی از شکارچیان غیرمجاز در آرادان سمنان نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان سه نفر مظنون را در این رابطه شناسایی نمودند.

رییس اداره محیط زیست آرادان در این باره گفت: نیروهای یگان محیط زیست پس از کسب اطمینان از بروز تخلف موضوع را با مقام قضایی درمیان گذاشتند.

جواد شاه حسینی اظهار داشت: نیروهای محیط زیست پس از اخذ حکم ورود به منزل و نیابت قضایی به همراه مامورین انتظامی وارد منزل هر سه مظنون شده و به تفتیش خانه های آنها پرداختند.

در بازرسی از منزل هر سه مظنون مقادیری گوشت شکار متعلق به گوسفند وحشی و از منزل یکی از متهمین نیز یک عدد فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجاز مخصوص شکار پستانداران بزرگ جثه) کشف و ضبط شد.

در این رابطه سه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین در مراحل بازپرسی منکر هرگونه تخلفی شده و گوشت های مکشوفه را متعلق به گوساله اهلی دانسته و متهم ردیف دوم از وجود فشنگ چهارپاره در منرل خود اظهار بی اطلاعی نمود.

در جریان رسیدگی به پرونده متهمین در دادگاه عمومی بخش آرادان، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست، نتیجه آزمایشات صورت گرفته بر روی گوشت های کشف شده، دفاعیات بلاوجه متهمان و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم ردیف و اول و دوم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهمین ردیف اول و دوم را به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی به تحمل یک سال حبس محکوم نمود.

همچنین متهم ردیف دوم به جرم نگهداری یک عدد فشنگ چهارپاره به پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

ضمنا با رای دادگاه فشنگ چهارپاره کشف شده به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مصادره گردید.

دادگاه متهم ردیف سوم را با توجه به کهولت سن و عدم توانایی در شکار و تحقیقات صورت گرفته از اتهامات وارده تبرئه نمود.

بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشى معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.